HÜRRİYET BUMERANG

kod

CİLT UZMANI ŞEMS ASLAN DAN BİTKİLERLE GÜZELLİK TÜYOLARI

23ocak 2010 tarihinde kanla 7 ekranlarında yayınlanan serdem in mutfağı programına konuk olarak katılan ŞEMS ASLAN bitkilerle evde yapabileceğiniz güzellik formülleri önerdi. Bunlar evde kolayca hazırlayabileceğiniz ,doğal ürünler kullanılan tarifler.

 HAMİLELİKTE VE KİLO ALIP VERMEDEN DOLAYI OLUŞAN ÇATLAKLAR İÇİN PEELİNG FORMÜLÜ

Çatlaklara en iyi şey masaj yapmaktır. Hamileler için özel masaj teknikleri kullanılarak yapılan bu masaj sırasında papatya yağı veya gliserin kullanılırsa çok daha faydalı olur.

ÇATLAK PEELİNGİ MALZEMELERİ:

*Nar kabuğu

*Gliserin

Yapılışı:

Yıkanmış nar kabuğunu rendeleyin. İçine az miktarda gilserin ilave edin.(gliserin nemlendirir ve sıkılaşmayı sağlar) bu karışımı çatlak olan bölgeye saat yönünde masaj yaparak sürün.bu peeling hem sıkılaşmayı ,hem de çatlakların azalmasını sağlar.

 

CİLT RENGİNİ AÇMAK VE LEKELERİ GİDERMEK İÇİN:

Bu tarif 20 yaş üzeri hanımlar için uygundur.

TONİK TARİFİ:

1 tutam maydanozu blenderden çekin.yarım litre suda bir süre kaynatın. Süzmeden ,öylece buz kalıplarına koyun buzlukta dondurun. Bu buzlarla günde 2 sefer cilde uygulama yapın.

CİLT RENGİNİ AÇICI MASKE:

Malzemeler:

*yarım demet maydanoz

*2-3 damla greyfurt suyu

*beyaz kil

*gül suyu

YAPILIŞI:

Maydanozu blenderden geçirin. İçine gerfurt suyunu,beyaz kili ve gül suyunu koyup lapa haline getirin.yüzdeki lekelere akşamdan sürüp sabaha kadar bekletin. Haftada 2-3 kere uygulayın.

Leke açıcı maskeleri uygulamak için kış ayları en uygun zamanlardır.

 

SİVİLCE MASKESİ:

Sivilceleriniz ,ancak sıkılarak yok oluyorsa, Sivilcenin dağılıp çoğalmaması için bunun da bir püf noktası var.  Öncelikle bir miktar suyun içine 1 tatlı kaşığı kuru nane koyun ve kaynatın. Kaynadıktan sonra kısık ateşe alın ve başınıza bir havlu kapatarak yüzünüzü bu suyun buharında birkaç dakika tutun. Sonra gül suyu ile cildinizi dezenfekte edin. Ellerinizi de kolonya ile dezenfekte ettikten sonra gazlı bezi elinize alın ve sivilceleri yavaşça sıkın. Sıktıktan sonra ,cildinizi tekrar gül suyu ile dezenfekte edin ve bir miktar beyaz kil ile ,yeteri kadar gül suyunu karıştırıp bir maske hazırlayın , sıktığınız sivilcelerin üzerine bu maskeyi bie kaç saat cildinizde tutun ve su ile durulayın. Akşamdan yaypıp sabaha kadar da bekletebilirsiniz.

SİYAH NOKTALAR İÇİN PEELİNG:

MALZEMELER:

*2 tane ceviz içi

*3-4 damla limon suyu

*1 çay kaşığı gliserin

YAPILIŞI:

Cevizleri yağsız tavada,kabuklarının soyulması için  biraz kavurun. Kabuklarını soyun ve havanda ezin. İçine diğer malzemeleri de katın ve bu karışımı yüzünüze,burun üzerine,dairesel masaj  yaparak sürün.geceden sabaha kadar bekletin.sivilce lekelerinin rengini açar, gözenekleri sıkılşatırır, siyah noktaları yok eder ,ayrıca  elleriniz ve cildinizi yumuşacık olur.

Önceleri 2 günde bir,sonra haftada 1 ve daha sonraları da ayda bir uygulayabilirsiniz.

KAYNAK:kanal7/serdem coşkun/şems aslan

Paylaşmak Güzeldir !


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !