HÜRRİYET BUMERANG

kod

AY BÜYÜRKEN UYUYAMAM FİLMİNİN KONUSU VE OYUNCULARI

Yönetmenliğini Şerif Görenin yapmış olduğu filmde köy ve kasaba hayatında cinselliğin bilinenin aksine şehir hayatından çokta eksik kalır yanı olmadığını göstermek istemiş.Konu cinsellik ve tatminsizlik olduğu zaman kadın ve erkeklerin ne kadar cahilde olsalar her ne kadar ortada çok büyük ahlaki yolsuzlukta olsa duyguların tatmini için insanların neler yapabileciği çok iyi anlatan bir film karşınızda..

En son 1993’teki ‘Amerikalı’yla sinemalara konuk olan Şerif Gören’in yeni filmi ‘Ay Büyürken Uyuyamam’ın çekimleri Ayvalık, Alaçatı ve Çeşme’de gerçekleştiriliyor. Necati Cumalı’nın 1960’lar Türkiye’sinin taşrasını konu aldığı aynı addaki eserden uyarlanan filmin yapımcı şirketi ise Şerif Gören’in oğlu Mehmet Gören tarafından kurulan MG Productions. Yönetmen, 18 yıl içinde sinema sektöründe çok şeyin değiştiğini ifade etti ve “Başta, oyuncular ve teknoloji değişti. Sinemanın keyfi konusunda nelerin değişip, değişmediğini ise önümüzdeki günlerde görüp, karar vereceğim” diye konuştu. Filmde Şerif Gören’in ‘Milli Takım’ olarak nitelendirdiği bir oyuncu kadrosu rol alıyor. En son TV dizisi ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’yle Altın Kelebek’ kazanan Ayça Bingöl, ‘Adını Feriha Koydum’, ‘Aşkı Memnu’ gibi dizilerden tanıdık Hazal Kaya, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ kadrosundan Fırat Çelik, genç kuşağın öne çıkan isimlerinden Fırat Tanış, Ezgi Mola ve Selin Şekerci, ‘Ay Büyürken Uyuyamam’da rol alacak isimlerden bazıları. Türkiye sinema tarihinin tek Altın Palmiyeli filmi ‘Yol’un yönetmeni Şerif Gören’in yeni filmi ‘Ay Büyürken Uyuyamam’ 4 Kasım’da 400 sinemada gösterime girecek.

Filmin konusuna gelince bir köylü adam ve güzelce bir karısı ve iki tanede bir birinden güzel genç kızlara sahip olması aslında birilerinin rahatsız etmesinden dolayıki bunda köyde camiye gitmeyişininde bir etkisi vardı.Cami imamı köylüleri adama karşı kışkırtarak sürekli tahik etmeye çalışması adamın bir kadınla imamı basmasıyla son bulur.Adam kadının başörtüsü ve imamından tesbihini alarak Cuma namazından cemaate vereceğini söyler.Bunu duyan imam ise bunu yapmaması karşılığında kanın onunla birlikte olması teklifini yapar.Çok çarpık ilişkilerin yaşandığı film aslında bir romandan uyarlamadır.

Yapım: 2011 /Türkiye
Yönetmen: Şerif Gören
Oyuncular: Hazal Kaya, Ezgi Mola, Selin Şekerci, Ayça Bingöl, Fırat Tanış, Hakan Boyav, Ali Düşenkalkar, Fırat Çelik, Necip Memimi
Senaryo: Şerif Gören 

Paylaşmak Güzeldir !


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !